All on 4 ve All on 6 İmplant Tekniği

İmplant Tedavisi İle Bir Günde Sabit Dişler

Alt ve üst çene kemiklerini detaylıca görüntüleyebilme imkanları, mevcut implantların gelişmiş yüzey özellikleri ve diş yapımıyla ilgili teknolojinin geldiği nokta itibari ile, hiç dişi olmayan ağızlara, implantlar yardımıyla aynı gün sabit diş tedavisi yapılmaktadır.

4 Ya Da 6 İmplant Üzerine Aynı Gün Yapılan Sabit Protez ( ALL ON 4–6)

Bu tedavi konsepti, hiç dişi olmayan hastalarda cerrahi operasyonla aynı günde, belirli açılarla yerleştirilen implantlar üzerine geçici sabit dişlerin yapılmasına olanak sağlar. Çenelerin arka bölgelerine yerleştirilen uzun ve açılı iki implantın kemikten aldığı yüksek destek sayesinde ameliyatın yapıldığı gün sabit protezler takılabilir. Aynı zamanda diş çekimlerinden sonra, kemikte de düzenlemeler yapıldığı için diş çekimleri ve implantlar aynı seansta yapılabilir. Bu konsept, 20 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada yüksek başarı oranları ile uygulanmaya devam etmektedir.

Hangi Hasta Gruplarına Uygulanabilir?

İmplant tedavisinin uygulanabildiği tüm hastalarda bu konsept kullanılabilir.. Ağzın arka bölgelerinde, kemik erimeleri olan hastalarda da, ileri kemik ameliyatlarına ihtiyaç olmadan, bu teknik ile tüm ağız sabit dişler yapılabilir.

Tedavi Planlaması Bilgisayarda Yapılır

Yapılan klinik ve radyolojik muayenelerle birlikte, hekiminiz sizden detaylı bir anamnez alır. Tedaviye uygun plan çıkarıldıktan sonra, lokal anestezi, sedasyon ya da genel anestezi ile tedaviye başlanır. Dişler çekilir, kemik düzenlemeleri yapılır ve implantlarınız uygun pozisyonda yerleştirilir. Öncesinde hazırlanan geçici proteziniz uyumlanır ve implantların üzerine vidalanır. Bu tedaviler aynı gün içerisinde tamamlanır.

Günün sonunda siz, sabit dişlerinizle klinikten çıkarken, personelimiz bir sonraki kontrol randevunuzu oluşturur. Bu kontrol randevusu 10 gün sonradır. Kurumumuzun yurtiçi ve yurtdışı herhangi bir şubesinde bu kontrolü yaptırabilirsiniz.

Kontrol Randevuları Önemlidir

İmplantlarınız yapılıp geçici dişleriniz takıldıktan 4 ay sonra, daimi sabit protezleriniz yapılabilir. 4 aydan sonra, istediğiniz zaman gelip daimi dişlerinizi yaptırabilirsiniz. Kullanılan implantlar, hem firma hem de Aydınlar Dental güvencesinde ömür boyu garantilidir.

Bu Tedavi Çok Pahalı Olmalı.

Bu uygulama, tedavi süresini azaltarak size kazanç sağladığı gibi, azalan implant sayısından dolayı da, full ağız implant yapılmasına göre maliyeti düşüktür.

Bu Dişlerin Bakımı Çok Zor Mudur?

Temizliği ve bakımı diş fırçası ve ağız duşları ile yapılır. Kontrol periyodu 6 ayda birdir. Bu kontrollerinizi Türkiye’deki kliniklerimizde yaptırabileceğiniz gibi, yolunuz düştüğünde Amsterdam kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Create your account