Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülüşe sahip olmak kendinize olan güveniniz, sosyal ve profesyonel yaşantınız üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Göz kamaştırıcı bir gülüşe sahip olmak içinse dişlerinizin açıları ve pozisyonları yüz ile uyumlu olmalıdır. BAŞA Diş Kliniği’nin sunduğu gülüş tasarımı tedavisi ile kusursuz bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, gülme esnasında görünen diş ve diş etlerinin renk, şekil ve konumlarının düzenlenmesi, kusursuz bir gülüş için yüz ile orantılı hale getirilmesi işlemidir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Gülüş tasarımı tedavisinde ilk önce yaş, yüz hatları, yüz şekli, dudaklar ve ten rengi göz önünde bulundurularak yüze uygun olan diş formu ve diş rengi belirlenir.

Kişinin isteği ve diş hekiminin değerlendirmesi ile tedavi planı yapılır. İdeal gülüş, bilgisayar destekli diş hekimliği uygulamaları ve fotoğraflamala teknikleri kullanılarak dijital ortamda üç boyutlu olarak tasarlanır.

Gülüş tasarımı tedavisinde,

  • Dişlerin rengini açmak için diş beyazlatma,
  • Dişlerin şeklini değiştirmek ve kayıp diş dokusunu yerine koymak için porselen lamina, zirkonyum kuron gibi estetik restorasyonlar,
  • Dişlerin konumunu düzenlemek için ortodontik tedavi,
  • Eksik dişlerin tamamlanması için implant tedavisi,
  • Diş etlerinin şekillendirilmesi için ise lazerle diş eti seviyelendirme tedavisi uygulanır.

Create your account